FINAŁ DEBAT OKSFORDZKICH Dnia 12.06.2023r. odbył się Finał DEBAT OKSFORDZKICH SENIORÓW, czyli pokolenie Yold zdobywa świat. 7 drużyn, w tym UTW Tąpkowice i 1 drużyna EXTRA podjęli wyzwanie i przystąpili do finału debat oksfordzkich – wystąpienia i zadania, które realizowane były w ramach projektu Międzypokoleniowa Akademia Dialogu. Drużyny debatowały na takie tematy jak:
1 debata: UTW Bieruń / UTW Czeladź
„Dalszy rozwój technologii jest dla człowieka większym zagrożeniem niż szansą”
2 debata: UTW Dąbrowa Górnicza / UTW Wojkowice
„Lepszy byłby świat w którym media społecznościowe nigdy by nie powstały”
3 debata: Drużyna EXTRA / UTW Tąpkowice
„Lepiej jest studiować za granicą niż w Polsce.”
4 debata: UTW Bobrowniki – Rogoźnik / UTW Psary
DRUŻYNA UTW TĄPKOWICE ZAJĘŁA I MIEJSCE!
Wszystkie drużyny – zarówno będące po stronie propozycji jak i opozycji spisały się znakomicie. Wszystkich debat słuchało się z zapartym tchem. Publiczność nieraz dołączała się to z pytaniem, to zdaniem wspierającym jedną ze stron. Wielką wartością były słowa wspierające i komentarz po każdej z debat, które trenerzy kierowali do każdego z mówców. Dla wielu osób to było pierwsze wystąpienie publiczne.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!
MIĘDZYPOKOLENIOWA OLIMPIADA
Dnia 10.06.2023r. odbył się Dzień Współpracy Międzypokoleniowej oraz zawody sportowe pod hasłem: „RAZEM mądrzej, szybciej, lepiej” – czyli olimpiada w boule, rummikub, speedball, kręgle fińskie na terenie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej. W wydarzeniu wzięło udział 8 międzypokoleniowych drużyn, w tym drużyna UTW Tąpkowice wraz z dziećmi i kibicami. W zawodach wzięli udział również: UTW z Bierunia, Bobrownik-Rogoźnika, Bobrownik-Siemoni, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Psar, Wojkowic. Ponad 100 osób (zawodników i kibiców) genialnie bawiło się walcząc o medale, puchary i nagrody, mimo deszczu. Drużyna UTW Tąpkowice oraz UTW Wojkowice zdobyła taką samą ilość punktów, przez co aby wyłonić drużynę zwycięską potrzebna była dogrywka. I miejsce zajęła drużyna UTW Wojkowice, II UTW Tąpkowice, III UTW Czeladź, IV UTW Dąbrowa Górnicza, V Bobrowniki-Siemonia, VI UTW Psary, VII UTW Bieruń, VIII UTW Bobrowniki-Rogoźnik. Dzień Współpracy Międzypokoleniowej i zawody sportowe „RAZEM mądrzej, szybciej, lepiej” odbyły się w ramach projektu MIĘDZYPOKOLENIOWA AKADEMIA DIALOGU realizowanego przez Akademię WSB, a dofinansowanego z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dodać należy, że Dzień Współpracy Międzypokoleniowej odbywał się także w partnerstwie z Festiwalem Empatii, który tego dnia odbywał się w Dąbrowie Górniczej.
Informujemy, że zajęcia z języka angielskiego z Panią Lucyną – skierowane dla UTW Tąpkowice rozpoczynają się w poniedziałek (3.10.2022r.) w sali BiOK Tąpkowice
I grupa – 11:00
II grupa – 11:45
INFORMACJA
Długo wyczekiwany BAL ANDRZEJKOWY skierowany dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaplanowany na 27 listopada 2021r. zostaje ODWOŁANY.
Wpłaty można odebrać w sekretariacie BiOK Tąpkowice.
Przewidziano trzy kategorie konkursu: architektura, natura/przyroda człowiek.
Ukazanie piękna naszej ojczyzny poprzez Wasze fotografie – to cel tego konkursu
Prace można nadsyłać zgodnie z regulaminem na adres e-mail: konkurs.utw@wsb.edu.pl Regulamin konkursu dostępny jest na www.wsb.edu.pl/utw w dziale: Konkurs Fotograficzny 2022.
Zapraszamy do wspólnej fotograficznej zabawy!
MIĘDZYUNIWERSYTECKI TURNIEJ BOWLINGOWY W KRĘGIELNI OŚMIORNICA W DĄBROWIE GÓRNICZEJ
DNIA: 8.12.2021r.
W GODZINACH: 16:00-18:30
KOSZT: 15zł/osoba
W TYM 2,5H GRY ORAZ KAWA I HERBATA
INFORMACJA
Informujemy, że pierwsze zajęcia z języka angielskiego dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tąpkowicach odbędą się 04.11.2021r. w godzinach: 14:15 – 15:00 w pomieszczeniu BiOK Tąpkowice.
Pragniemy zaprosić słuchaczy UTW, sympatyków UTW oraz członków stowarzyszeń senioralnych na wydarzenie, które będzie miało miejsce w Akademii WSB: Konferencja „SENIOR – ZIEMIA 3.0”. Jest to finał tegorocznej edycji projektu Zagłębie Aktywnego Seniora.
Data: 6.10.2021
Godz. 10.00 /start
Miejsce: Akademia WSB
Program: 9:30 – Rejestracja uczestników
10:00 – Inauguracja Konferencji Ziemia 3.0 i prezentacja projektu
10:15 – Debata „Senior ekoOBYWATELEM czyli jak można zmieniać świat na lepsze”.
11:15 – 11:45 – Przerwa Kawowa
11:45 – „Rusz swój tyłek – pomóż pszczołom robić pyłek!” – czyli promujemy kwietne łąki w miastach! /Katarzyna Korus
12:15 – „Wyprzedaż garażowa – czyli ZERO WASTE w praktyce” / Ziemia i My Centrum Edukacji EKO
12.45 „Czeladzkie EKO – działania międzypokoleniowe gwarancją sukcesu” / Barbara Wszołek i Beata Marcinkowska
13.15 – 14.00 Przerwa Lunch
14.00 Koncert „Ania Brody – Jankiel w spódnicy”
15.00 Zakończenie konferencji
Dodatkowo w trakcie przerw:
– warsztaty z ekoWIKLINY
– możliwość uszycia dla siebie ekoWORECZKÓW
– wystawa ZERO WASTE
– słodki poczęstunek
– ciepły posiłek
Dnia 17 września 2021r. Drużyna Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tąpkowicach brała udział w XIII MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADZIE SPORTOWEJ UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU I ORGANIZACJI SENIORALNYCH „TRZECI WIEK NA START” na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Organizatorzy jak zwykle przyjęli wszystkich uczestników Olimpiady bardzo ciepło, a Seniorzy z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mierzyli się z wyzwaniami sportowymi. Organizatorzy: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Medycznego Na Rzecz Rodziny i Seniorów zadbali o profesjonalną oprawę imprezy. Była defilada i prezentacja zawodników, wprowadzenie i podniesienie flagi olimpijskiej oraz zapalenie znicza. Oczywiście nie zabrakło elementów rywalizacji wśród startujących drużyn ale przede wszystkim liczyła się dobra zabawa. Ten dzień zostanie na długo w pamięci reprezentantów UTW Tąpkowice, gdyż był pełny radości, uśmiechu, przyjaźni, śpiewu, muzyki i tańca.
Wszystkim zawodnikom należą się ogromne brawa za wspaniałą aktywną postawę! Gratulujemy serdecznie zawodnikom UTW Tąpkowice i dziękujemy za moc wrażeń i emocji.
Serdeczne podziękowania należą się również NASZYM KIBICOM za wspaniały doping!
Wszystkim dziękujemy za świetną wspólną zabawę, emocje i współpracę!
Zdanie społeczności senioralnej jest najważniejsze Dlatego Akademia WSB zaprasza osoby 50+ i seniorów do udziału w konkursie i wskazanie MIEJSCA PRZYJAZNEGO SENIOROM
Termin nadsyłania nominacji kandydatów: 20 maja 2021 r.
NAGRODY DLA UCZESTNIKÓW GŁOSOWANIA! Wśród osób, które wezmą udział w konkursie i oddadzą swój głos poprzez formularz głosowania online – podczas gali finałowej konkursu zostaną rozlosowane nagrody! Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa!
Spośród nominowanych „miejsc” kapituła konkursowa wybierze 5, które następnie zostaną przedstawione i poddane głosowaniu.
Finał konkursu odbędzie się 27 maja 2021 r. podczas Senioralnych Targów Pracy online i uroczystej gali, gdzie ogłoszone zostaną miejsca nominowane oraz zwycięzca w kategorii „Miejsce przyjazne seniorom”.
Projekt „Na przekór metryce – osoby 50+ seniorzy na srebrnym rynku pracy” dofinansowanym z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” przez Ministerstwo Edukacji i Nauki
W związku z pandemią koronawirusa wykłady Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tąpkowicach będą odbywać się on-line. Plakaty z informacjami dotyczącymi wykładów będą na bieżąco udostępniane w zakładce: „Wykłady i warsztaty”
Poniżej instrukcja logowania:
CLICKMEETING
Zalogować się można zarówno przez komputer, laptop czy telefon komórkowy. Konieczny jest dostęp do Internetu. Najlepiej zalogować się przez przeglądarkę Chrome lub Firefox.
PRZEZ KOMPUTER
KROK 1 Kliknij w LINK podany w ogłoszeniu, zapraszający na wykład UTW Akademii WSB.
KROK 2 Pojawi się ekran logowania platformy Clickmeeting Akademii WSB, na której należy wpisać:
Imię
Adres e-mail (swój lub dla osób, które go nie posiadają: utw@wsb.edu.pl )
I następnie należy kliknąć przycisk – WEJDŹ.
KROK 3 Zostaniesz już przeniesiony na okno wykładu/wydarzenia. Jeżeli wydarzenie się jeszcze nie rozpoczęło, zostaniesz o tym poinformowany komunikatem: Wydarzenie jeszcze się nie rozpoczęło. Należy poczekać. W momencie rozpoczęcia/otwarcia wirtualnej Sali – zostaniesz automatycznie do niej przeniesiony.
PRZEZ TELEFON
KROK 1 Kliknij w LINK podany w ogłoszeniu, zapraszający na wykład UTW Akademii WSB.
KROK 2 Pojawi się ekran proszący o wybór sposobu logowania: Przez aplikację lub przez przeglądarkę. Warto pobrać aplikację, będzie służyła już zawsze. Jak wybierzesz opcję przez przeglądarkę zostaniesz przeniesiony na ekran logowania.
KROK 3 Pojawi się ekran logowania platformy Clickmeeting Akademii WSB, na której należy wpisać:
Imię
Adres e-mail (swój lub dla osób, które go nie posiadają: utw@wsb.edu.pl )
I następnie należy kliknąć przycisk – WEJDŹ.
KROK 4 Zostaniesz już przeniesiony na okno wykładu/wydarzenia. Jeżeli wydarzenie się jeszcze nie rozpoczęło, zostaniesz o tym poinformowany komunikatem: Wydarzenie jeszcze się nie rozpoczęło. Należy poczekać. W momencie rozpoczęcia/otwarcia wirtualnej Sali – zostaniesz automatycznie do niej przeniesiony.
ZOOM Zoom to nowoczesne narzędzie do organizowania telekonferencji, warsztatów przez Internet, które w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Korzysta z niego również Akademia WSB. Co jest potrzebne?
Komputer, laptop, tablet lub telefon
Stabilne połączenie z Internetem
Uwaga. Trzeba zainstalować aplikację ZOOM, szczegóły poniżej
Na ciemnej belce, w prawym górnym rogu najedź kursorem na przycisk „Resources”, po jej rozwinięciu wybierz z listy Download Zoom Client.
Powinna wyświetlić się strona Download Center. Poniżej znajdziemy pozycję ZOOM CLIENT FOR MEETINGS – klikamy niebieski przycisk Download.
Instalujemy program ZOOM.
Po zainstalowaniu programu powinno automatycznie pokazać się okno ( jeśli nie, włącz program ), w którym klikamy w przycisk Join a Meeting.
Ukaże się nam pole Enter meeting ID, w które wpisujemy ID spotkania (można je znaleźć na planie zajęć a słuchaczom studiów podyplomowych przesyłamy ID i hasło na adres e-mail) oraz Twoje imię i nazwisko (User). Zaznaczamy okienko Remember my name, reszta okienek pozostaje odznaczona. Po uzupełnieniu pól klikamyJoin.
(Tylko za pierwszym razem) Kliknij „I Agree” z warunkami.
Brawo! Właśnie dołączyłeś/aś do spotkania. Program poprosi o zezwolenie dołączenia Audio i Video. Prosimy kliknąć Join with Computer Audio lub Video w zależności od prośby oraz zaznaczenie okienka: Automatically join audio…
Jak dołączyć do zajęć za pomocą tableta lub telefonu:
Wejdź w App Store lub Sklep Google Play i pobierz aplikację ZOOM Cloud Meetings.
2.Otwórz aplikację ZOOM. Po włączeniu kliknij Join a Meeting. W polu Meeting ID wpisz ID spotkania, (można je znaleźć na planie zajęć a słuchaczom studiów podyplomowych przesyłamy ID i hasło na adres e-mail)k podaj swoje imię i nazwisko , a następnie kliknij Join.
Na ekranie pokaże się widok poczekalni. Czekaj aż lektor wejdzie do spotkania i zaakceptuje Twoje połączenie. Po akceptacji naciśnij Call using Internet Audio.
Upewnij się, że masz włączoną kamerę (nie jest obowiązkowe) i mikrofon. W dolnej belce znajdują się ikony mikrofonu i kamery. Obydwie ikony nie powinny być czerwone.
Od teraz jesteś UCZESTNIKIEM
W razie pytań – proszę o kontakt z Biurem UTW AWSB.
Uprzejmie informujemy o rozpoczętym naborze do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tąpkowicach na rok Akademicki 2020/2021. Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu 32 285 72 93 lub mailowo: sekretariat@biok.pl.
Jak co roku prosimy o wypełnienie deklaracji UTW oraz oświadczenia (dla osób uczestniczących w zajęciach ruchowych Aktywny Senior).
Dnia 9.06.2020r. o godz. 17:00 na stronie filmowej www.utwtv.pl odbędzie się finał konkursu fotograficznego UTW Akademii WSB. Zaraz po nim będzie miał miejsce wykład Dominika Penara „Pasja Poznawania. W poszukiwaniu własnych cudów świata” –
Bardzo serdecznie zapraszamy!
Trwają już warsztaty Dziennikarz Nowych Mediów, a jutro startują kolejne Animator Czasu Wolnego – są jeszcze wolne miejsca –więc zapraszamy serdecznie. Trwają również konsultacje z DORADCĄ ZAWODOWYM – to również świetna okazja, by dowiedzieć się czegoś ciekawego o sobie. www.wsb.edu.pl/seniorzywakcji
Szanowni Państwo! Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej zaprasza do udziału w projekcie Senioralne Biuro Karier. Będą to warsztaty i konsultacje z doradcą zawodowym, na które trzeba się zapisać. I tak w maju planowane są warsztaty tematyczne, które odbędą się przy użyciu platformy zoom:
– Dziennikarz nowych mediów / Dominika Sygiet /6.05.2020 r. —> ZAPISUJE SIĘ
– Animator czasu wolnego /Mariusz Wróbel / 12.05.2020 r. —> ZAPISUJĘ SIĘ
– Nowe technologie dla seniora / Marcin Gomułka / 19.05.2020 r. —> ZAPISUJĘ SIĘ
– Prezenter muzyczny / Grzegorz Penar / 25.05.2020 r. —> ZAPISUJĘ SIĘ
KONSULTACJE Z DORADCĄ ZAWODOWYM (Zoom lub videokonferencja na messenger) maj- czerwiec 2020 r. ZAPISUJĘ SIĘ
Finałem projektu będą tygodniowe SENIORALNE TARGI PRACY online / 1-5.06.2020 r./ ZAPISUJĘ SIĘ
Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB oraz Biblioteka i Ośrodek Kultury w Tąpkowicach zaprasza do kina „Hellios” w Sosnowcu na film pt. „Boże Ciało” dnia 25 listopada 2019r. (poniedziałek). Zapisy oraz więcej informacji dotyczących wyjazdu w godzinach pracy sekretariatu BiOK Tąpkowice.
Dnia 23 października zainaugurowaliśmy piąty rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Tąpkowicach. Najpierw odsłuchaliśmy studencką pieśń hymniczną „Gaudeamus Igitur” po czym Pan Dominik Penar – Prodziekan d/s kształcenia ustawicznego Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej przeprowadził ślubowanie, dzięki czemu staliśmy się pełnoprawnymi studentami UTW. Po tak ważnym akcie poprosiliśmy Pana Waldemara Malinę o poprowadzenie wykładu. Wykład był niezwykle pasjonujący a pan Waldek zabrał nas w niesamowitą podróż po Mongolii.
Regulamin Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tąpkowicach
Postanowienia ogólne.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tąpkowicach działa w oparciu o statut Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach i wypełnia zadania w zakresie upowszechniania kultury, dotyczące organizowania różnorodnych form edukacji kulturalnej dla mieszkańców.
Cele Uniwersytetu Trzeciego Wieku:
Upowszechnianie inicjatyw edukacyjnych.
Aktywizacja intelektualna, psychiczna, społeczna i fizyczna osób starszych.
Poszerzanie wiedzy i umiejętności słuchaczy.
Angażowanie słuchaczy w aktywność na rzecz otaczającego ich środowiska.
Podtrzymywanie więzi społecznych i komunikacji wśród słuchaczy.
Sposoby realizacji zadań.
Uniwersytet realizuje powyższe cele poprzez:
wykłady, seminaria, kursy językowe,
spotkania z przedstawicielami nauki, literatury, kultury, sztuki, polityki, gospodarki,
zajęcia fakultatywne.
Struktura organizacyjna.
Organem prowadzącym UTW w Tąpkowicach jest Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach
Uniwersytetem kieruje dyrektor BiOK.
Organem przedstawicielskim UTW jest Rada Słuchaczy.
Kryteria naboru słuchaczy i warunki uczestnictwa.
Słuchaczem UTW w Tąpkowicach może zostać każda osoba w wieku „55+”, osoby w wieku przedemerytalnym, emeryci a także renciści niezależnie od wieku, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania oraz brać aktywny udział w życiu kulturalnym i społecznym Gminy Ożarowice.
Warunkiem uczestnictwa w UTW w Tąpkowicach jest złożenie stosownej deklaracji i dokonanie obowiązujących opłat.
Obowiązkowe dla każdego słuchacza jest uiszczenie jednorazowej opłaty w wysokości 30 zł na dany rok akademicki, która nie podlega zwrotowi.
Za każde zajęcia fakultatywne obowiązuje miesięczna opłata w wysokości 20 zł.
Wniesione opłaty za uczestnictwo w zajęciach fakultatywnych nie podlegają zwrotowi ale istnieje możliwość zawieszenia uczestnictwa w zajęciach, jeżeli zaistnieją szczególne okoliczności (szpital, sanatorium). Rezygnacja powinna być zgłoszona pisemnie osobie kierującej UTW w Tąpkowicach najpóźniej w ostatnim dniu miesiąca poprzedzającego nieobecność.
Zaleganie z ustalonymi opłatami skutkuje skreśleniem z listy słuchaczy.
Warunkiem uczęszczania na zajęcia jest posiadanie ważnej legitymacji słuchacza UTW w Tąpkowicach.
Prawa i obowiązki słuchaczy.
Słuchacze Uniwersytetu mają prawo do:
udziału we wszystkich rodzajach zajęć, zgodnie z przyjętymi zasadami odpłatności,
inicjowania nowych form działań twórczych i programowych,
terminowego wnoszenia opłat za zajęcia fakultatywne,
aktywnego uczestnictwa w realizacji celów Uniwersytetu.
Obsługa i baza lokalowa.
Organ prowadzący UTW w Tąpkowicach czyli Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach zapewnia:
pomieszczenia do prowadzenia zajęć
wykładowców oraz osoby prowadzące zajęcia,
obsługę techniczną i sprzęt audiowizualny,
obsługę organizacyjną, administracyjną oraz finansowo – księgową.
BiOK zastrzega sobie prawo do wykorzystywania zdjęć, nagrań z wizerunkiem uczestników, wykonanych podczas imprez, wykładów, spotkań i zajęć dla własnych potrzeb promocyjnych i reklamowych.
Załączniki do pobrania: (Po kliknięciu w dany link, prosimy zjechać myszką w dół, będzie tam ZIELONA RAMKA Z NAPISEM „POBIERZ PLIK” Deklaracja Oświadczenie BiOK (dla osób korzystających z ćwiczeń)
Serdecznie zapraszamy na dodatkowe warsztaty o tematyce prozdrowotnej. Warsztaty odbędą się w następujących terminach: 3.04.2019 r. (środa) godz. 17:00 – temat: „Nietrzymanie moczu – problem do opanowania”. 24.04.2019 r. (środa) godz. 17:00 – temat: „Udar – działaj szybko!” 22.05.2019 r. (środa) godz. 17:00 – temat: „ Prawidłowa postawa, czyli mój kręgosłup jest ważny”. 29.05.2019 r. (środa) godz. 17:00 – temat: „Gimnastyka głowy – poprawa pamięci, koordynacji, percepcji oraz profilaktyka upadku”.
Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB ogłasza konkurs fotograficzny dla słuchaczy UTW woj.śląskiego pt. „Piękna nasza Polska cała”. Konkurs rozegrany zostanie w trzech kategoriach: 1.architektura, 2.przyroda/natura, 3.pokolenie 50+ to My. Finał konkursu, wernisaż nagrodzonych prac oraz wręczenie nagród odbędzie się 27 marca 2019 r. w Akademii WSB.
Konkurs adresowany jest do słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku woj.śląskiego
Konkurs jest przewidziany w trzech kategoriach: architektura, przyroda/natura, pokolenie 50+ to My
Fotografie /max 2 szt w 1 kategorii / należy nadesłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: konkurs.utw@wsb.edu.pl
27 września 2018r. studenci UTW w Tąpkowicach uczestniczyli w Senioraliach Metropolitalnych w Dąbrowie Górniczej organizowanych przez Akademię WSB.
Barwny korowód Seniorów na czele z orkiestrą górniczą i władzami uczelni wyruszyli spod Akademii WSB do Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie bawiliśmy się do godzin popołudniowych.
Na scenie zagłębiowskiego pałacu mogliśmy cieszyć się programem artystycznym przygotowanym przez grupę wokalną Rogożanki, tenora Grzegorza Kawalca „Kavalcottiego”, grupy wokalnej Jaworznik z Wojkowic, kabaretu „Niedźwiedź w kabarecie” z Tąpkowic, teatru AtartM z Czeladzi z „Czadową Babcią” i teatru z Zawiercia „Wit Stwosz”. Gwiazdą popołudnia był Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.
Informujemy, iż uroczystości inauguracyjne w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Tąpkowicach odbędą się 24 października 2018 roku o godz. 17:30 w Bibliotece i Ośrodku Kultury w Tąpkowicach. Rok akademicki rozpocznie się od wykładu „Muzyka dla Niepodległej w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”. Wygłoszony będzie przez Pana prof. Mirosława Kisiela.
„Senior w świecie relacji” to warsztaty, które odbędą się w sali BiOK dnia 12.09.2018 r. o godz. 16:00. Warsztaty poprowadzi dr Magdalena Kot-Rodojewska
Regulamin Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tąpkowicach
Postanowienia ogólne.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tąpkowicach działa w oparciu o statut Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach i wypełnia zadania w zakresie upowszechniania kultury, dotyczące organizowania różnorodnych form edukacji kulturalnej dla mieszkańców.
Cele Uniwersytetu Trzeciego Wieku:
Upowszechnianie inicjatyw edukacyjnych.
Aktywizacja intelektualna, psychiczna, społeczna i fizyczna osób starszych.
Poszerzanie wiedzy i umiejętności słuchaczy.
Angażowanie słuchaczy w aktywność na rzecz otaczającego ich środowiska.
Podtrzymywanie więzi społecznych i komunikacji wśród słuchaczy.
Sposoby realizacji zadań.
Uniwersytet realizuje powyższe cele poprzez:
wykłady, seminaria, kursy językowe,
spotkania z przedstawicielami nauki, literatury, kultury, sztuki, polityki, gospodarki,
zajęcia fakultatywne.
Struktura organizacyjna.
Organem prowadzącym UTW w Tąpkowicach jest Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach
Uniwersytetem kieruje dyrektor BiOK.
Organem przedstawicielskim UTW jest Rada Słuchaczy.
Kryteria naboru słuchaczy i warunki uczestnictwa.
Słuchaczem UTW w Tąpkowicach może zostać każda osoba w wieku „55+”, osoby w wieku przedemerytalnym, emeryci a także renciści niezależnie od wieku, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania oraz brać aktywny udział w życiu kulturalnym i społecznym Gminy Ożarowice.
Warunkiem uczestnictwa w UTW w Tąpkowicach jest złożenie stosownej deklaracji i dokonanie obowiązujących opłat.
Obowiązkowe dla każdego słuchacza jest uiszczenie jednorazowej opłaty w wysokości 30 zł na dany rok akademicki, która nie podlega zwrotowi.
Za każde zajęcia fakultatywne obowiązuje miesięczna opłata w wysokości 20 zł.
Wniesione opłaty za uczestnictwo w zajęciach fakultatywnych nie podlegają zwrotowi ale istnieje możliwość zawieszenia uczestnictwa w zajęciach, jeżeli zaistnieją szczególne okoliczności (szpital, sanatorium). Rezygnacja powinna być zgłoszona pisemnie osobie kierującej UTW w Tąpkowicach najpóźniej w ostatnim dniu miesiąca poprzedzającego nieobecność.
Zaleganie z ustalonymi opłatami skutkuje skreśleniem z listy słuchaczy.
Warunkiem uczęszczania na zajęcia jest posiadanie ważnej legitymacji słuchacza UTW w Tąpkowicach.
Prawa i obowiązki słuchaczy.
Słuchacze Uniwersytetu mają prawo do:
udziału we wszystkich rodzajach zajęć, zgodnie z przyjętymi zasadami odpłatności,
inicjowania nowych form działań twórczych i programowych,
terminowego wnoszenia opłat za zajęcia fakultatywne,
aktywnego uczestnictwa w realizacji celów Uniwersytetu.
Obsługa i baza lokalowa.
Organ prowadzący UTW w Tąpkowicach czyli Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach zapewnia:
pomieszczenia do prowadzenia zajęć
wykładowców oraz osoby prowadzące zajęcia,
obsługę techniczną i sprzęt audiowizualny,
obsługę organizacyjną, administracyjną oraz finansowo – księgową.
BiOK zastrzega sobie prawo do wykorzystywania zdjęć, nagrań z wizerunkiem uczestników, wykonanych podczas imprez, wykładów, spotkań i zajęć dla własnych potrzeb promocyjnych i reklamowych.
Uprzejmie informujemy, iż zaplanowane na 22 sierpnia br. warsztaty pt. „Senior w świecie przepisów” w związku z organizacją w tym dniu wycieczki do Ogrodzieńca, odbędą się 21 sierpnia 2018 r. (wtorek) o godz. 16:00. Za zmianę przepraszamy.
12 sierpnia przy jeziorze Pogoria III w Dąbrowie Górniczej słuchacze UTW z Tąpkowic bawili się cały dzień podczas Nocy Spadających Gwiazd. Radości oraz zabaw nie brakowało! Słuchacze uczestniczyli w przejażdżce z „przeszkodami” wokół jeziora, we wspólnym grillowaniu, w zajęciach z jogi śmiechu, w wykładach i pokazach naukowych, organizowane były także konkursy i zawody. Plażowanie zakończyło się wpatrywaniem się w niebo pełne spadających gwiazd.
Zapraszamy na „Noc Spadających Gwiazd” organizowaną nad jeziorem Pogoria III dnia 12.08.2018 r. Organizatorem wydarzenia jest Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej. Wyjazd z Tąpkowic o godz. 13:30. Zapisy w BiOK w godzinach pracy.
Program imprezy: – godz. 14:30 – 15:30 – zajęcia jogi śmiechu w namiocie na plaży, – godz. 16:00 – 17:30 – zajęcia dla dzieci, animacje, kolorowanki, rebusy, rysowanie kredą, – godz. 16:00 – 17:00 – nordic walking dla seniorów, – godz. 17:30 – 18:30 – wykład z cyklu „od juniora do seniora” – „Astrolabium Kopernika, oktant i superteleskop, czyli jak odkrywano niebo dawniej i dziś”, – godz. 18:30 – 20:00 – dyskoteka z DJem na plaży, – godz. 20:00 – 21:00 – pokaz naukowy połączony z prezentacją gwiazd i galaktyk „Wszechświat bez tajemnic”, – godz. 21:00 – wyłączenie oświetlenia molo, – godz. 21:00 – 22:00 – obserwacja nieba i roju Perseidy, – godz. 22:00 – zakończenie pikniku
Dnia 20.07.2018r. Seniorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrali się na wycieczkę do Rabsztyna w ramach Letniej Akademii Seniora. Była to wycieczka organizowana przez Akademię WSB. Seniorzy zwiedzili Zamek w Rabsztynie, Chatę Kocjana oraz miasto Olkusz. Pełną galerię zdjęć można zobaczyć tutaj.
Dnia 22.06.2018r. Seniorzy z Uniwersytetów III wieku wybrali się na wycieczkę do Warszawy w ramach Międzynarodowego Pociągu do Nauki pod patronatem Akademii WSB. Studenci UTW zwiedzili między innymi Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Centrum Nauki Kopernik. Pełną galerię zdjęć można zobaczyć tutaj.
Z radością informujemy, iż nasza uczelnia – Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej pozyskała grant na prowadzenie dodatkowych, bezpłatnych wykładów, warsztatów, laboratorium i wycieczek dla studentów UTW oraz wszystkich chętnych osób. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach.
Dokładne informacje znajdują się w zakładce Uniwersytet Trzeciego Wieku.
Biblioteka i Ośrodek Kultury i Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej serdecznie zapraszają na warsztaty „Senior w świecie Internetu”, które odbędą się dnia 4 kwietnia 2018 r. (środa) o godz. 16:00
Podczas warsztatów słuchaczom UTW przybliżone zostaną zagadnienia dotyczące aplikacji i narzędzi służących do komunikacji tekstowej, głosowej oraz videorozmow. Omówiony zostanie także temat mediów społecznościowych (korzyści oraz możliwe zagrożenia). Poznamy również aplikacje i programy ułatwiające porządkowanie zdjęć i filmów na urządzeniach mobilnych, obróbkę fotografii i montaż materiałów filmowych.
Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia w siedzibie BiOK w godzinach pracy.
Zgodnie z planem 17 października 2017 r. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Tąpkowic wyruszyli w podróż na ośmiodniową wycieczkę na Lazurowe Wybrzeże. Podróż przebiegła sprawnie i bezpiecznie i po ok. 20 godzinach dotarliśmy do hotelu La Marina w sympatycznym miasteczku San Bartolomeo al Mare nad Morzem Liguryjskim. Jak piękne jest Lazurowe Wybrzeże mogliśmy się przekonać już pierwszego dnia. Naszą przygodę na Lazurowym Wybrzeżu rozpoczęliśmy od Genui, która zachwyciła nas swoimi wąskimi, romantycznymi i przepięknie zdobionymi uliczkami. Zobaczyliśmy tam Dom Krzysztofa Kolumba przy Piazza Dante, aktualnie w domu znajduje się muzeum po żeglarzu, Porta Soprana – średniowieczną bramę miejską, katedrę San Lorenzo, Pałac Dożów, Piazza de Ferrari, gdzie znajdują się budynki opery i akademii sztuk pięknych, wielka fontanna i pomnik Garibaldiego, genueński Stary Port i Akwarium – jedno z największych w Europie. Z Genui pojechaliśmy do miasteczka Rapallo, skąd statkiem popłynęliśmy do uroczego Portofino, w którym zwiedziliśmy kościół św. Józefa, cmentarz, ze wzgórza kościelnego podziwialiśmy panoramę miasta a potem spacerowaliśmy pięknymi uliczkami, by na koniec rozkoszować się przysmakami serwowanymi w portofińskich kawiarniach. W następnym dniu zwiedzanie rozpoczęliśmy od kasyna w Monte Carlo, później udaliśmy się do Monaco aby zwiedzić katedrę św. Mikołaja, pałac książęcy, zobaczyć zmianę warty i poczuć atmosferę tego niezwykłego księstwa spacerując jego uliczkami. Z Monaco udaliśmy się do perfumerii Fragonard w Eze Village, gdzie mogliśmy dokonać zakupów produkowanych tam kosmetyków. Kolejnym miastem na naszej mapie była Nicea. Tam podziwialiśmy Plac Massena, Cours Saleya, kościół św. Franciszka z Paoli, Pałac Sprawiedliwości, Operę Nicejską, Plac Garibaldiego, Promenadę Anglików i park. Z Nicei udaliśmy się do znanego z festiwalu filmowego Cannes, zwiedzając Pałac Festiwalowy, Aleję Gwiazd, promenadę Croisette, hotele Carlton i Martinez. W kolejnym dniu pobytu na Lazurowym Wybrzeżu udaliśmy się do Saint Tropez Jest to jedna z najpopularniejszych miejscowości francuskich. Znana głównie za sprawą filmów „I Bóg stworzył kobietę” z Brigitte Bardot, a także serii przygód francuskich żandarmów z Saint Tropez z Louis de Funès w roli głównej. Saint-Tropez to istny raj na ziemi. Piękne i urokliwe miasteczko, które tworzą stare kamieniczki. Głównym punktem miasta jest portowe nabrzeże Saint-Tropez, jako centrum, w którym zawsze jest najwięcej ludzi ze względu na liczne atrakcje. Zaliczamy do nich liczne kawiarenki i bary z ogródkami ustawionymi tak, aby turyści mogli jedząc patrzeć na piękne morze. W najstarszej części Saint-Tropez podziwialiśmy: kamienice z kolorowymi fasadami oraz piękne, wąskie uliczki, charakterystyczne dla tego regionu. Wały obronne z cytadelą, znajdujące się na wzgórzu nad starą częścią miasta. Letnie wille w Saint-Tropez mają m.in. Roman Polański, George Michael i Michael Jackson. Z Saint Tropez udaliśmy się do „Wenecji Lazurowego Wybrzeża” czyli Port Grimaud – uroczego miasteczka na wodzie, budowanego w latach 1966 – 2000. Kolejnym naszym celem było zwiedzenie Antibes, a w nim: stare Miasto, Marche Prowencal – rynek prowansalski, muzeum absyntu, kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, Fort Carre, gdzie kręcono film o Jamesie Bondzie (Nigdy nie mów nigdy) oraz Przystań Miliarderów, gdzie cumują największe jachty. Groty Toirano, które zwiedzaliśmy w niedzielę, to ogromna atrakcja, gdzie nasz wzrok przykuwały cuda natury – fantazyjne formy skalne, stalaktyty i stalagmity, nacieki tworzące niepowtarzalne formacje. Popołudnie spędziliśmy na plaży przy naszym hotelu zażywając kąpieli morskiej i słonecznej. Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w Mediolanie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od majestatycznego Zamku Sforzów, później park Sempione. Dalej szliśmy ulicą Via dei Mercanti, przy której znajduje się wiele ciekawych zabytków oraz Piazza Mercanti – czyli średniowieczne centrum miasta. I tak doszliśmy do Piazza Duomo (samo centrum miasta), przy którym mieści się wspaniała i monumentalna Katedra Narodzin św. Marii w Mediolanie Budynek katedry robi wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz – to jeden z największych kościołów na świecie, bogato zdobiony w rzeźby, gargulce czy płaskorzeźby (na drzwiach wejściowych). Tuż przy Piazza Duomo znajduje się XIX-wieczna galeria handlowa Vittorio Emanuele II. Zbudowana została na planie krzyża, w samym środku znajduje się ogromna żelazno-szklana kopuła. Spacerując po galerii podziwialiśmy neorenesansowe kamieniczki, w których znajdują się obecnie butiki znanych projektantów, restauracje, kawiarnie, księgarnie oraz sklepy. Po wyjściu z galerii Vittorio Emanuelle znaleźliśmy się tuż przy teatrze La Scala. Ten niepozorny na pierwszy rzut oka budynek to jedna z najsłynniejszych scen operowych na całym świecie. Po zwiedzeniu najciekawszych obiektów mieliśmy czas na zakupy. Wieczorem udaliśmy się na zasłużoną kolację do wytwornej restauracji, gdzie miło spędziliśmy czas. Późnym wieczorem udaliśmy się w drogę powrotną do kraju.
Ruszyła rekrutacja na Nowy Rok Akademicki 2017/2018 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Tąpkowicach. Koszt uczestnictwa w Uniwersytecie Trzeciego Wieku zarówno dla osób kontynuujących naukę jak i dla nowych Słuchaczy to 30 złotych za rok nauki. Aby zapisać się do Uniwersytetu Trzeciego Wieku należy wypełnić deklarację uczestnictwa, dostępną w sekretariacie BiOK.
Naszym Studentom proponujemy ciekawe wykłady, zajęcia fakultatywne z języka angielskiego, gimnastyki w ramach „Akademii Seniora”, zajęć komputerowych oraz atrakcyjne wycieczki.
Dnia 29 maja 2017 r. w sali widowiskowej BiOK odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Każdy ze słuchaczy otrzymał dyplom ukończenia który wręczył Prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego WSB Pan Dominik Penar oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Marian Czernikarz. Zakończenie uświetnił występ chóru „Zorza” działającego przy PKZ w Dąbrowie Górniczej.
Zapraszamy dnia 25 maja 2017 r. słuchaczy UTW do siedziby Zespołu Śląsk w Koszęcinie na aktywne uczestnictwo w wydarzeniach artystycznych, kulturalnych i sportowych przygotowanych na Dzień Seniora.
Wśród licznych atrakcji przewidzianych na ten dzień są:
warsztaty artystyczne prowadzone przez pedagogów śląskiego centrum Edukacji Regionalnej: wokalne, taneczne, etnograficzne, dykcji i recytacji,
warsztaty z zakresu aktywizacji ruchowej i prozdrowotnej prowadzone przez instruktorów na terenie parku: trening Nordic Walking – Chodzimy prawidłowo,
spotkania z ciekawą osobowością,
prelekcje i wykłady.
Seniorzy będą mogli także zaprezentować swoje umiejętności i dokonania artystyczne na specjalnie przygotowanej w tym dniu scenie. Spotkanie zakończy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, który w tym dniu będzie dedykowany Seniorom. Koszt: 20 zł /osoba. Zapisy i wpłaty tylko do 10 maja 2017 r. Wyjazd z Tąpkowic – parking BiOK o godz. 9:00
Uniwersytet Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprasza dnia 28 marca 2017 r. o godz. 16:30 na Wieczór romansów i pieśni słowiańskich. Koncert odbędzie się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Audytorium D. Występują: śpiew Swietłana Kaliniczenko, prowadzenie Oskar Jasiński Cena biletu: 20 zł Studenci UTW 15 zł
Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej w dniach od 20 do 23 marca 2017 r. organizuje w swej siedzibie Festiwal Nauki, na który serdecznie zaprasza słuchaczy UTW. Szczegółowe informacje znajdują się na dedykowanym serwisie internetowym www.wsb.edu.pl/festiwalnauki
Dnia 14 października 2016r. w sali widowiskowej w Bibliotece i Ośrodku Kultury w Tąpkowicach odbyła się kolejna uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Słuchaczy Uniwersytetu oraz przybyłych gości powitała dyrektor BiOKu pani Róża Szydło. Następnie wysłuchano studenckiej pieśni hymnicznej Gaudeamus Igitur, czyli po polsku Radujmy się więc. Później głos zabrała radna gminy pani Agata Bednarek, która wszystkich bardzo ciepło przywitała w imieniu Rady Gminy Ożarowice. Na uroczystą inaugurację przybył Prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej – Dominik Penar, w obecności którego słuchacze UTW złożyli ślubowanie.
Wykład inauguracyjny poprowadził pan Wiktor Niedzicki, którego tematem było Spotkanie z jutrem. Na zajęciach można było zobaczyć z czego zrobiona jest kamizelka kuloodporna, jak wygląda „od środka” kask policyjny oraz hełm strażaka. Pan Niedzicki pokazał słuchaczom jak wygląda tkanina trudnopalna i zaprezentował jak to wygląda w praktyce. Zobaczyć można było również jak lekki jest aerożel, którego udźwignął kawałek trawy czy długopis, którym można rysować w 3D. Słuchacze widzieli przedmioty wydrukowane w drukarce 3D. Każdy uczestnik wykładu otrzymał z pozoru zwykłą bransoletkę, która po złamaniu zaczynała świecić w ciemności. Bardzo interesującego i pełnego niespodzianek wykładu wysłuchało około 30 słuchaczy.
BiOK w Tąpkowicach uprzejmie informuje o trwającym naborze do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tąpkowicach na rok akademicki 2016/2017.
W trakcie roku akademickiego nasi studenci zostaną zaproszeni na cykl sympatycznych, ciekawych spotkań z wieloma wykładowcami z różnych dziedzin nauki: prawa, psychologii, turystyki i innych. Będą mogli uczestniczyć w zajęciach fakultatywnych ( aktywny senior, j. angielski, komputery).
Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapisywanie się do końca września b.r. Przy zapisie należy uiścić opłatę w wysokości 30 zł.
Dnia 24 czerwca 2016 r. na uroczystej Gali wręczenia dyplomów słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tąpkowicach w roku akademickim 2015/2016, grupa 62 słuchaczy odebrała dyplomy ukończenia zajęć. To uroczyste wydarzenie poprzedził wykład Ambasadora Pokoju – Pana Janusza Klinga oraz Emira Mohameda Jabiry – marokańskiego księcia, potomka władców Maghrebu na temat „Ziemia Święta – światowy fenomen i węzeł gordyjski”. Wykład poświęcony był sytuacji politycznej, kulturalnej i religijnej w krajach muzułmańskich. Po wykładzie z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu Magdaleny Zawady i Łukasza Samburskiego – laureatów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie. Naszą Galę zaszczycili swoją obecnością; Pan Michał Walczak – Prodziekan Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Pan Grzegorz Czapla – Wójt Gminy Ożarowice i Pan Tadeusz Biel – Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Sportu i Zdrowia.
Regulamin Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tąpkowicach
Postanowienia ogólne.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tąpkowicach działa w oparciu o statut Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach i wypełnia zadania w zakresie upowszechniania kultury, dotyczące organizowania różnorodnych form edukacji kulturalnej dla mieszkańców.
Cele Uniwersytetu Trzeciego Wieku:
Upowszechnianie inicjatyw edukacyjnych.
Aktywizacja intelektualna, psychiczna, społeczna i fizyczna osób starszych.
Poszerzanie wiedzy i umiejętności słuchaczy.
Angażowanie słuchaczy w aktywność na rzecz otaczającego ich środowiska.
Podtrzymywanie więzi społecznych i komunikacji wśród słuchaczy.
Sposoby realizacji zadań.
Uniwersytet realizuje powyższe cele poprzez:
wykłady, seminaria, kursy językowe,
spotkania z przedstawicielami nauki, literatury, kultury, sztuki, polityki, gospodarki,
zajęcia fakultatywne.
Struktura organizacyjna.
Organem prowadzącym UTW w Tąpkowicach jest Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach
Uniwersytetem kieruje dyrektor BiOK.
Organem przedstawicielskim UTW jest Rada Słuchaczy.
Kryteria naboru słuchaczy i warunki uczestnictwa.
Słuchaczem UTW w Tąpkowicach może zostać każda osoba w wieku „55+”, osoby w wieku przedemerytalnym, emeryci a także renciści niezależnie od wieku, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania oraz brać aktywny udział w życiu kulturalnym i społecznym Gminy Ożarowice.
Warunkiem uczestnictwa w UTW w Tąpkowicach jest złożenie stosownej deklaracji i dokonanie obowiązujących opłat.
Obowiązkowe dla każdego słuchacza jest uiszczenie jednorazowej opłaty w wysokości 30 zł na dany rok akademicki, która nie podlega zwrotowi.
Za każde zajęcia fakultatywne obowiązuje miesięczna opłata w wysokości 20 zł.
Wniesione opłaty za uczestnictwo w zajęciach fakultatywnych nie podlegają zwrotowi ale istnieje możliwość zawieszenia uczestnictwa w zajęciach, jeżeli zaistnieją szczególne okoliczności (szpital, sanatorium). Rezygnacja powinna być zgłoszona pisemnie osobie kierującej UTW w Tąpkowicach najpóźniej w ostatnim dniu miesiąca poprzedzającego nieobecność.
Zaleganie z ustalonymi opłatami skutkuje skreśleniem z listy słuchaczy.
Warunkiem uczęszczania na zajęcia jest posiadanie ważnej legitymacji słuchacza UTW w Tąpkowicach.
Prawa i obowiązki słuchaczy.
Słuchacze Uniwersytetu mają prawo do:
udziału we wszystkich rodzajach zajęć, zgodnie z przyjętymi zasadami odpłatności,
inicjowania nowych form działań twórczych i programowych,
terminowego wnoszenia opłat za zajęcia fakultatywne,
aktywnego uczestnictwa w realizacji celów Uniwersytetu.
Obsługa i baza lokalowa.
Organ prowadzący UTW w Tąpkowicach czyli Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach zapewnia:
pomieszczenia do prowadzenia zajęć
wykładowców oraz osoby prowadzące zajęcia,
obsługę techniczną i sprzęt audiowizualny,
obsługę organizacyjną, administracyjną oraz finansowo – księgową.
BiOK zastrzega sobie prawo do wykorzystywania zdjęć, nagrań z wizerunkiem uczestników, wykonanych podczas imprez, wykładów, spotkań i zajęć dla własnych potrzeb promocyjnych i reklamowych.
Dnia 23 października 2015 r. miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tąpkowicach.
Dyrektor BiOK Róża Szydło powitała gości specjalnych i słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, po czym wysłuchano studenckiej pieśni hymnicznej Gaudeamus Igitur. Przewodnicząca Rady Gminy Ożarowice pani Grażyna Tyrała ciepło przywitała wszystkich i dokonała otwarcia Uniwersytetu. Uroczyste ślubowanie słuchacze UTW złożyli w obecności Prodziekana ds. Kształcenia Ustawicznego przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej – Dominika Penara. Inauguracyjny, niezwykle pasjonujący wykład pt.: „O zdjęciach, które budzą emocje, czyli wpływ fotografii na życie człowieka” prowadziła jedna z najbardziej znanych nauczycieli akademickich województwa śląskiego – dr Daniela Dziennik-Pulina. Na zakończenie spotkania miłą niespodzianką dla słuchaczy UTW był koncert w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Weteran”. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Gminy Ożarowice – Grażyna Tyrała, przedstawiciel Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej – Prodziekan ds. kształcenia ustawicznego Dominik Penar, przedstawiciele Rady Gminy Ożarowice i sołectwa Tąpkowice. Miłą niespodzianką dla wszystkich było przybycie na inaugurację roku akademickiego posła na Sejm RP – Tomasza Głogowskiego.
Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach oraz Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej serdecznie zapraszają na inaugurację roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dnia 23 października 2015 r. (piątek) o godzinie 17:30 w budynku BiOK Tąpkowice ul. Zwycięstwa 17.
UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W TĄPKOWICACH
ZAPRASZA
Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach oraz Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej ogłaszają nabór słuchaczy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Jeśli masz ukończony wiek 55+ i wolny czas lub jesteś emerytem, rencistą czy w wieku przedemerytalnym a pragniesz poszerzać swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania i brać aktywny udział w życiu kulturalnym i społecznym gminy
Przyjdź do nas i złóż deklarację przystąpienia do UTW
Zajęcia w ramach UTW rozpoczną się z nowym rokiem akademickim w październiku 2015 r., będą to wykłady, seminaria, kursy językowe, spotkania z przedstawicielami kultury, sztuki, nauki, medycyny, polityki, gospodarki a także ciekawe zajęcia fakultatywne.
Na zgłoszenia czekamy w siedzibie BiOK Tąpkowice
do dnia 15.09.2015 r.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.