BIESZCZADY

oferta pod linkiem: Bieszczady oferta 2023

WCZASY W SARBINOWIE

Wczasy nad morzem? Czemu nie !
Przedstawiamy ofertę dla słuchaczy Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademii WSB i nie tylko!

HOTEL***NAT SARBINOWO W TERMINIE 10.05-20.05.2023 r.
Koszt i świadczenia: 2550 zł / osoba w pokoju 2 osobowym.


W cenie:

 • zakwaterowanie w układzie 2 osobowym w komfortowych pokojach
  z pełnym węzłem sanitarnym
 • nieograniczone korzystanie ze strefy spa: basen, jacuzzi, sauny fińska i parowa
 • dopłata do pokoju 1 osobowego 60 zł / osoba/doba
 • smaczne śniadania i bogate obiadokolacje w formie bufetowej z napojami
 • przewóz autokarem Katowice – Sarbinowo – Katowice
 • ubezpieczenie NNW 5 000 zł
 • 1 zabieg fizjoterapii dziennie wykonywany w dni robocze ( bez masażu
  klasycznego)
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek na terenie przynależnym do Hotelu
 • wieczorek taneczny z poczęstunkiem i lampką wina
 • wycieczka autokarowa do Kołobrzegu: spacer z przewodnikiem, wejście na
  Latarnię Morską, rejs statkiem ( oferta obejmuje transport, bilety i przewodnika)
 • wycieczka autokarowa do Ogrodów Hortulus (obejmuje transport, bilet wstępu)
  opłata TFG, TFP
 • Dla gości UTW Akademii WSB rabat -10% dla zabiegów typu spa (pełna oferta dostępna w recepcji hotelu) 


ZAPISY W BIURZE UTW 32/295 93 93
ZAPISY DO 24.02.2023 r.
Ilość miejsc ograniczona !
24.02.2023 r. spotkanie organizacyjne dla chętnych i wpłata 30% zaliczki (765,00zł) oraz podpisanie umowy. Dopłata reszty do 30dni przed wyjazdem.

Widowisko Multimedialne ZAGŁĘBIE DLA ŚLĄSKA


Już 8 listopada o godz.19.00 w Pałacu Kultury Zagłębia
odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – widowisko historyczne
„Zagłębie dla Śląska!”


Widowisko Multimedialne „Zagłębie dla Śląska”
w nowoczesny sposób przybliży nam historię Powstań Śląskich
oraz uzmysłowi jak przygraniczne Zagłębie Dąbrowskie stało się
naturalnym zapleczem dla działań powstańców
oraz łącznikiem w kontaktach z władzami centralnymi w Warszawie.


Reżyseria i scenariusz: Dariusz KOWALSKI
Kierownictwo muzyczne: Marcin POSPIESZALSKI
Produkcja: Muza Dei
Artyści: Józef Skrzek Dariusz Niebudek Hubert Kowalski Basia Pospieszalska Dominika Kierpiec – Kontny Paweł Dusza Bartosz Zdechlikiewicz Maciej Gronek


WSTĘP BEZPŁATNY

Serdecznie zapraszamy! 🙂

Serdecznie zapraszamy 21.11.2022r.
na komedię Aleksandra Fredry „Dożywocie”
w wykonaniu Teatru Klasyki Polskiej.
Wyjazd z placu BiOK o godzinie 15:30.
Cena 30zł/osoba.

Serdecznie zapraszamy do zapisów
na wycieczkę do Kopalni Kultury w Czeladzi
na spektakl, pt.: „Śluby pańskie”,
dnia 25.10.2022r. (wtorek).
Wyjazd z placu BiOK o godzinie 18:00.

ZAPRASZAMY NA KONCERT DO SĄSIEDNIEJ GMINY!

Dnia 21.08.2021r. o godzinie 17:00 zapraszamy Państwa na Koncert
Zespołu Śląsk pt. : „A to Polska właśnie”

Koncert odbędzie się w Amfiteatrze w Rogoźniku, który znajduje się przy ulicy Modrzewiowej 1.

WSTĘP WOLNY!

Zapisy na przejazd autokarem
w sekretariacie BiOK Tąpkowice
bądź pod numerem telefonu: 32 285 72 93

 

WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA I MALBORKU:

KLIK

Wyjazd do kina

Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB oraz Biblioteka i Ośrodek Kultury w Tąpkowicach zaprasza do kina „Hellios” w Sosnowcu na film pt. „Boże Ciało” dnia 25 listopada 2019r. (poniedziałek). Zapisy oraz więcej informacji dotyczących wyjazdu w godzinach pracy sekretariatu BiOK Tąpkowice.

Uwaga!

Serdecznie zapraszamy chętnych studentów UTW na imprezę z okazji Tłustego Czwartku w Hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej.

Impreza odbędzie się dnia 4 marca 2019 roku o godzinie 17:00 (do godz. 21/22).
Cena biletu 70 zł.

Zostało jeszcze 21 wolnych miejsc!

Serdecznie zapraszamy!

Wycieczka do Ojcowa

W dniu 14.09.2018r. studenci UTW w Tąpkowicach uczestniczyli w wycieczce do Ojcowa. Słuchacze zwiedzili między innymi: Pieskową Skałę, Maczugę Herkulesa,
XIVw. zamek, Grodzisko, Pustelnię bł. Salomei, Ojcowski Park, Kaplicę Na Wodzie, interaktywne muzeum. Studenci byli zmęczeni ale bardzo zadowoleni z wycieczki.

Zdjęcia z wycieczki zobaczyć można tutaj

Wyjazd słuchaczy UTW do Ogrodzieńca

Słuchacze z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Tąpkowic oraz Dąbrowy Górniczej wyruszyli w dniu 22.08.2018r. na wycieczkę do Ogrodzieńca. Uczestnicy zwiedzili średniowieczny Gród Birów, Zamek Ogrodzieniec, Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej oraz bunkry z II wojny światowej.

Zdjęcia z wycieczki zobaczyć można tutaj

Noc Spadających Gwiazd

12 sierpnia przy jeziorze Pogoria III w Dąbrowie Górniczej słuchacze UTW z Tąpkowic bawili się cały dzień podczas Nocy Spadających Gwiazd.
Radości oraz zabaw nie brakowało! Słuchacze uczestniczyli w przejażdżce
z „przeszkodami” wokół jeziora, we wspólnym grillowaniu, w zajęciach z jogi śmiechu,
w wykładach i pokazach naukowych, organizowane były także konkursy i zawody. Plażowanie zakończyło się  wpatrywaniem się w niebo pełne spadających gwiazd.

Zdjęcia z imprezy zobaczyć można tutaj

Noc Spadających Gwiazd

Zapraszamy na „Noc Spadających Gwiazd” organizowaną nad jeziorem Pogoria III dnia 12.08.2018 r. Organizatorem wydarzenia jest Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej.
Wyjazd z Tąpkowic o godz. 13:30. Zapisy w BiOK w godzinach pracy.

Program imprezy:
– godz. 14:30 – 15:30 – zajęcia jogi śmiechu w namiocie na plaży,
– godz. 16:00 – 17:30 – zajęcia dla dzieci, animacje, kolorowanki, rebusy, rysowanie kredą,
– godz. 16:00 – 17:00 – nordic walking dla seniorów,
– godz. 17:30 – 18:30 – wykład z cyklu „od juniora do seniora” – „Astrolabium Kopernika, oktant i superteleskop, czyli jak odkrywano niebo dawniej i dziś”,
– godz. 18:30 – 20:00 – dyskoteka z DJem na plaży,
– godz. 20:00 – 21:00 – pokaz naukowy połączony z prezentacją gwiazd i galaktyk „Wszechświat bez tajemnic”,
– godz. 21:00 – wyłączenie oświetlenia molo,
– godz. 21:00 – 22:00 – obserwacja nieba i roju Perseidy,
– godz. 22:00 – zakończenie pikniku

Wyjazd słuchaczy UTW do Rabsztyna

Dnia 20.07.2018r. Seniorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrali się na wycieczkę do Rabsztyna w ramach Letniej Akademii Seniora. Była to wycieczka organizowana przez Akademię WSB. Seniorzy zwiedzili Zamek w Rabsztynie, Chatę Kocjana oraz miasto Olkusz. Pełną galerię zdjęć można zobaczyć tutaj.

Wycieczka na Lazurowe Wybrzeże

Zgodnie z planem 17 października 2017 r. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Tąpkowic wyruszyli w podróż na ośmiodniową wycieczkę na Lazurowe Wybrzeże. Podróż przebiegła sprawnie i bezpiecznie i po ok. 20 godzinach dotarliśmy do hotelu La Marina w sympatycznym miasteczku San Bartolomeo al Mare nad Morzem Liguryjskim.
Jak piękne jest Lazurowe Wybrzeże mogliśmy się przekonać już pierwszego dnia. Naszą przygodę na Lazurowym Wybrzeżu rozpoczęliśmy od Genui, która  zachwyciła nas swoimi wąskimi, romantycznymi  i przepięknie zdobionymi  uliczkami. Zobaczyliśmy tam Dom Krzysztofa Kolumba przy Piazza Dante, aktualnie w domu znajduje się muzeum po żeglarzu, Porta Soprana – średniowieczną bramę miejską, katedrę San Lorenzo, Pałac Dożów, Piazza de Ferrari, gdzie znajdują się budynki opery i akademii sztuk pięknych, wielka fontanna i pomnik Garibaldiego, genueński Stary Port i Akwarium – jedno z największych w Europie.
Z Genui pojechaliśmy do miasteczka Rapallo, skąd statkiem popłynęliśmy do uroczego Portofino, w którym zwiedziliśmy kościół św. Józefa, cmentarz,  ze wzgórza kościelnego podziwialiśmy  panoramę miasta a potem spacerowaliśmy pięknymi uliczkami, by na koniec rozkoszować się przysmakami serwowanymi w portofińskich kawiarniach.
W następnym dniu zwiedzanie rozpoczęliśmy od kasyna w Monte Carlo, później udaliśmy się do Monaco aby zwiedzić katedrę św. Mikołaja, pałac książęcy, zobaczyć zmianę warty i poczuć atmosferę tego niezwykłego księstwa spacerując jego uliczkami. Z Monaco udaliśmy się do perfumerii Fragonard w Eze Village, gdzie mogliśmy dokonać zakupów produkowanych tam kosmetyków. Kolejnym miastem na naszej mapie była Nicea. Tam podziwialiśmy Plac Massena, Cours Saleya, kościół św. Franciszka z Paoli, Pałac Sprawiedliwości, Operę Nicejską, Plac Garibaldiego, Promenadę Anglików i park. Z Nicei udaliśmy się do znanego z festiwalu filmowego Cannes, zwiedzając Pałac Festiwalowy, Aleję Gwiazd, promenadę Croisette, hotele Carlton i Martinez.
W kolejnym dniu pobytu na Lazurowym Wybrzeżu udaliśmy się do Saint Tropez Jest to jedna z najpopularniejszych miejscowości francuskich. Znana głównie za sprawą filmów „I Bóg stworzył kobietę” z Brigitte Bardot, a także serii przygód francuskich żandarmów z Saint Tropez z Louis de Funès w roli głównej. Saint-Tropez to istny raj na ziemi. Piękne i urokliwe miasteczko, które tworzą stare kamieniczki.
Głównym punktem miasta jest portowe nabrzeże Saint-Tropez, jako centrum, w którym zawsze jest najwięcej ludzi ze względu na liczne atrakcje. Zaliczamy do nich liczne kawiarenki i bary z ogródkami ustawionymi tak, aby turyści mogli jedząc patrzeć na piękne morze.
W najstarszej części Saint-Tropez podziwialiśmy: kamienice z kolorowymi fasadami oraz piękne, wąskie uliczki, charakterystyczne dla tego regionu. Wały obronne z cytadelą, znajdujące się na wzgórzu nad starą częścią miasta. Letnie wille w Saint-Tropez mają m.in. Roman Polański, George Michael i Michael Jackson.
Z Saint Tropez udaliśmy się do „Wenecji Lazurowego Wybrzeża” czyli Port Grimaud – uroczego miasteczka na wodzie, budowanego w latach 1966 – 2000. Kolejnym naszym celem było zwiedzenie Antibes, a w nim: stare Miasto, Marche Prowencal – rynek prowansalski, muzeum absyntu, kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, Fort Carre, gdzie kręcono film o Jamesie Bondzie (Nigdy nie mów nigdy) oraz Przystań Miliarderów, gdzie cumują największe jachty.
Groty Toirano, które zwiedzaliśmy w niedzielę, to ogromna atrakcja, gdzie nasz wzrok przykuwały cuda natury – fantazyjne formy skalne, stalaktyty i stalagmity, nacieki tworzące niepowtarzalne formacje. Popołudnie spędziliśmy na plaży przy naszym hotelu zażywając kąpieli morskiej i słonecznej.
Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w Mediolanie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od majestatycznego Zamku Sforzów, później park Sempione. Dalej szliśmy ulicą Via dei Mercanti, przy której znajduje się wiele ciekawych zabytków oraz Piazza Mercanti – czyli średniowieczne centrum miasta. I tak doszliśmy do Piazza Duomo (samo centrum miasta), przy którym mieści się wspaniała i monumentalna Katedra Narodzin św. Marii w Mediolanie  Budynek katedry robi wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz – to jeden z największych kościołów na świecie, bogato zdobiony w rzeźby, gargulce czy płaskorzeźby (na drzwiach wejściowych).  Tuż przy Piazza Duomo znajduje się XIX-wieczna galeria handlowa Vittorio Emanuele II. Zbudowana została na planie krzyża, w samym środku znajduje się ogromna żelazno-szklana kopuła. Spacerując po galerii podziwialiśmy neorenesansowe kamieniczki, w których znajdują się obecnie butiki znanych projektantów, restauracje, kawiarnie, księgarnie oraz sklepy. Po wyjściu z galerii Vittorio Emanuelle znaleźliśmy się tuż przy teatrze La Scala. Ten niepozorny na pierwszy rzut oka budynek to jedna z najsłynniejszych scen operowych na całym świecie. Po zwiedzeniu najciekawszych obiektów mieliśmy czas na zakupy. Wieczorem udaliśmy się na zasłużoną kolację do wytwornej restauracji, gdzie miło spędziliśmy czas. Późnym wieczorem udaliśmy się w drogę powrotną do kraju.

Wieliczka z UTW

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę do Wieliczki z UTW dnia 17 czerwca 2017 r.

W programie m.in.zwiedzanie Kazimierza i Podgórza, spacer tężniami oraz zwiedzanie Kopalni. Bilet normalny : 120 zł, ulgowy: 100 zł. (w cenie obiad).Wyjazd o godz. 7:00.

Zapisy do 8 czerwca 2017 r. w sekretariacie BiOK.

Dzień Seniora z Zespołem Śląsk

Zapraszamy dnia 25 maja 2017 r. słuchaczy UTW do siedziby Zespołu Śląsk  w Koszęcinie na aktywne uczestnictwo w wydarzeniach artystycznych, kulturalnych i sportowych przygotowanych na Dzień Seniora.

Wśród licznych atrakcji przewidzianych na ten dzień są:

 • warsztaty artystyczne prowadzone przez pedagogów śląskiego centrum Edukacji Regionalnej: wokalne, taneczne, etnograficzne, dykcji i recytacji,
 • warsztaty z zakresu aktywizacji ruchowej i prozdrowotnej prowadzone przez instruktorów na terenie parku: trening Nordic Walking – Chodzimy prawidłowo,
 • spotkania z ciekawą osobowością,
 • prelekcje i wykłady.

Seniorzy będą mogli także zaprezentować swoje umiejętności i dokonania artystyczne na specjalnie przygotowanej w tym dniu scenie. Spotkanie zakończy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, który w tym dniu będzie dedykowany Seniorom.
Koszt: 20 zł /osoba.
Zapisy i wpłaty tylko do 10 maja 2017 r.
Wyjazd z Tąpkowic – parking BiOK o godz. 9:00

Skip to content