Kabaret „Bez chłopa”

bch bch2 bch3Zespół teatralno-kabaretowy „Bez chłopa” z Tąpkowic działa od 2003 roku. Jego instruktorką jest pani Jolanta Dąbrowska. Przygotowuje programy artystyczne na uroczystości gminne. W swoim repertuarze ma bardzo ciekawy obyczaj „Chodzenie z niedźwiedziem”. Jest to barwny korowód, który odwiedza wszystkich mieszkańców w ich domach w tłusty czwartek. Uczestnicy korowodu ubrani są w piękne kostiumy, dobrane z dużą starannością dla postaci korowodu, mają opracowane trafne przyśpiewki i oracje, którymi bawią odwiedzanych mieszkańców. Odwiedzają wszystkie instytucje i zakłady znajdujące się w Tąpkowicach. Wszędzie są bardzo serdecznie przyjmowani, i wszędzie ich odwiedziny zamieniały się w ekspresyjny spektakl teatralny.

Wielkim wydarzeniem w działalności zespołu było zaproszenie przez telewizję TVN na nagranie odcinka pod tytułem „Chata wiejska kontra Pałac” w cyklicznym programie rozrywkowym Ciao Darwin. Cała grupa świetnie się bawiła i wszyscy mile i z poczuciem humoru wspominają nagranie.

Zespół występował również na VII Jurajskim Przeglądzie zespołów Ludowych w Koniecpolu pt. „Obrzędy, zwyczaje, tradycje”, na IX Międzygminnym Konkursie Widowisk Jasełkowych w Bobrownikach zdobywając I miejsce.

Kolejnym medialnym wydarzeniem było nagranie audycji radiowej w dniu 12 kwietnia 2016 r. dla Radia Fest.