Zespół Śpiewaczy Weteran

W połowie maja 2011 roku utworzony został Zespół Śpiewaczy „Weteran”.
Skład zespołu tworzą członkowie Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego Gminy Ożarowice.
Weteran swój pierwszy publiczny występ miał na Przeglądzie Pieśni Żołnierskiej organizowanym w ramach projektu „Promocja kultury regionalnej poprzez organizację przeglądu zespołów mażoretkowych, orkiestr i pieśni żołnierskiej na terenie Gminy Ożarowice w dniu 27 sierpnia 2011 r. gdzie został bardzo ciepło przyjęty.
Od 24 października 2011 roku zespół pracuje pod kierunkiem pani Oliwii Bentkowskiej.
W czerwcu 2012 r. zakupiono nowe, piękne stroje dla członków zespołu ze środków pomocowych w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW 2007 – 2013.

_______________________________________________

W 2013 r. zespół odniósł wielki sukces zdobywając I miejsce w VI Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej w Lublińcu.
Rok 2014 – Weteran zdobył III miejsce w VII Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej „Czy pamiętasz żołnierzu”.

_______________________________________________

8 czerwca 2013r. w katowickim „Spodku” odbył się jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” z okazji 60-lecia istnienia.
Przed rozpoczęciem koncertu w holu „Spodka” uczestników gali witały na zmianę Strażacka Orkiestra Dęta Tąpkowice i Orkiestra Dęta Ożarowice. W przerwie koncertu zaś pięknym śpiewem zachwycały wszystkie zespoły śpiewacze, chór i koła Gospodyń Wiejskich z gminy Ożarowice.
Dopełnieniem całości było stoisko przygotowane przez zaprzyjaźnioną Piekarnię „Balta” z Zendka, której właściciele przygotowali bardzo atrakcyjne stoisko z pysznymi ciastami, pączkami i innymi smakołykami.

_______________________________________________________

10 maja 2013 zespół śpiewaczy „Weteran” pod kierunkiem Oliwii Bentkowskiej zdobył I miejsce na VI Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej w Lublińcu. W konkursie udział wzięły zespoły seniorskie, młodzieżowe oraz wokaliści z różnych miejscowości, m.in. z Myszkowa, Zabrza i okolicy Lublińca. Obowiązywał repertuar o tematyce żołnierskiej.

__________________________________________________________

12 stycznia 2014 o godz. 16:00 w kościele pw. Krzyża Świętego w Ożarowicach odbył się koncert pt. „II Ożarowickie kolędowanie”. W koncercie kolędowym zaprezentowali się: chórek parafialny „Promyk”, zespół śpiewaczy „Ożarowianki”, młodzieżowy zespół wokalny „Bemol”, zespół śpiewaczy „Weteran” oraz Orkiestra Dęta OSP Ożarowice.

_______________________________________________________

Przegląd Chórów i Zespołów Okręgu Tarnogórskiego ŚZCHiO odbędzie się w Niezdarze dnia 2 czerwca 2018 r. – sobota, godz. 17:00
Organizatorzy:
Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach
Okręg Tarnogórski Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr
W programie:
1. Chór mieszany „Harmonia” – dyrygent Roman Kot Świetlica nr 4 w Lasowicach,
2. Zespół Śpiewaczy „Weteran” z Ożarowic – dyrygent Oliwia Bentkowska
3. Chór mieszany „Moniuszko” – dyrygent Ilona Bartoszek siedziba SMZT
4. Chór mieszany „Niezdareczka” z Niezdary – dyrygent Ilona Bartoszek
5. Kabaret „Bez Chłopa” z Tąpkowic – instruktor Oliwia Bentkowska – wejście pierwsze
6. Chór mieszany „Hejnał” ze Strzebinia – dyrygent Sonia Klajner
7. Chór mieszany „Sonata” z Kalet – dyrygent Iwona Skop
8. Ludowy Zespół Śpiewaczy „Ożarowianki” z Ożarowic – instruktor Dariusz Malicki
9. Kabaret „Bez Chłopa” z Tąpkowic – instruktor Oliwia Bentkowska – wejście drugie
10. Młodzieżowy chór rozrywkowy „Dafne” – dyrygent Oliwia Bentkowska
11. Kapela „Sami Swoi” z Tąpkowic – prowadzenie Grzegorz Zawodniak

____________________________________________________

W Dnia 3.05.2019r. odbyły się uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja połączone z Gminnym Dniem Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Tąpkowicach, gdzie następnie przemaszerowane do sali widowiskowej BiOK na dalszą część uroczystości. Zostały wręczone odznaczenia dla najlepszych strażaków, następnie rozpoczęła się część artystyczna zespołów działających na terenie Gminy Ożarowice, w tym Zespołu Śpiewaczego „Weteran”.

____________________________________________________

Dnia 15.08.2019r. na Placu Św. Floriana w Niezdarze odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Program rozpoczął się uroczystą mszą św w intencji poległych żołnierzy i zmarłych kolegów koła ZWiRWP. w kościele p.w. Jana Chrzciciela w Tąpkowicach. Dalsza część uroczystości oraz części artystycznej odbyła się w sali BiOK.

___________________________________________________

Dnia 11.11.2019r. w Ożarowicach odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Obchody święta rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele p.w. św. Krzyża w Ożarowicach. Po mszy św. uczestnicy przemaszerowali do sali OSP na dalszą część uroczystości. W programie artsytycznym wystąpili: LZŚ Ożarowianki, Zespół Śpiewaczy Weteran oraz Orkiestra Dęta Ożarowice.

____________________________________________

Zespół Śpiewaczy Weteran wystąpił na Wieczorze Kolędowym przy świecach dnia 10.02.2020r.