Niezapominajka

Osoby z niepełnosprawnością wraz z rodzicami od października zeszłego roku mają możliwość atrakcyjnego spędzania czasu wolnego podczas cotygodniowych zajęć w „Niezapominajce” Integracyjnej Świetlicy Środowiskowej dla Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin.

Udział osób z niepełnosprawnością w zajęciach integracyjnych pomaga im w nawiązywaniu relacji społecznych, szczególnie w zakresie komunikacji z otoczeniem, współdziałania w grupie.

„Niezapominajka” integruje również z lokalnym środowiskiem. W ramach działającego Klubu Honorowego Gościa od października do czerwca tego roku odwiedzili nas: Grzegorz Czapla, wójt Ożarowic, radna Agata Bednarek, Zbigniew Lubas, dyrektor Gimnazjum w Ożarowicach, Jerzy Jóźwik, przewodniczący LGD „Brynica to nie granica”, Izabela Górska, Grażyna Bąbik, Marta Woś, Krzysztof Witkowski. Stale współpracujemy z wolontariuszkami z Gimnazjum w Ożarowicach. Dwukrotnie zorganizowaliśmy spotkanie w integracyjnej Kawiarence „Niezapominajka”: z wolontariuszkami z gimnazjum oraz z członkami Stowarzyszenia „Bank Życzliwych Serc” w Siewierzu.

_____________________________________________

Członkowie świetlicy wyjechali na: rekonstrukcję Bitwy Wyrskiej 2016, Wieczór Marzeń w Zoo, piknik rodzinny w Zendku – Strąkowie.

____________________________________________

„Niezapominajkę” finansuje m.in. Gmina Ożarowice. Zajęcia od października do czerwca odbywały się w Gimnazjum w Ożarowicach, dzięki gościnności Zbigniewa Lubasa.

__________________________________________________

Prowadzeniem zajęć integracyjnych zajmują się: Lidia Rupik, oligofrenopedagog oraz Anna Kocot, pedagog specjalny.

_________________________________________________

Masz w swoim najbliższym otoczeniu osobę z niepełnosprawnością? Przyłącz się do nas. Poniższa prezentacja pokazuje nasze działania od października do czerwca tego roku. (Lir)

________________________________________________

Aktywne lato w „Niezapominajce”

Podczas tegorocznych wakacji, co środę, osoby z niepełnosprawnością i ich rodzice mają możliwość spotkań w „Niezapominajce” Integracyjnej Świetlicy dla Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin. Obecnie spotykamy się w budynku przy ulicy Sportowej 1 w Ożarowicach (obok biblioteki) w godzinach od 16.00 do 19.00.

______________________________________________________

Tegoroczne wakacje zaczęliśmy od bowlingu na kręgielni w Tarnowskich Górach. Po raz kolejny rozgrywkę wygrały Daria i Alicja Fisior. Podczas kolejnego spotkania zagraliśmy w grę terenową „Odkrywcy”. Najlepiej z odpowiedziami na pytania i sprawnościami koniecznymi do jej zaliczenia poradził sobie Łukasz Czapla.

_____________________________________________________

W te wakacje rozpoczęliśmy cykl warsztatów teatralnych Teatr dla życia, których celem jest usamodzielnianie osób niepełnosprawnych. Naszym Gościem Honorowym była Agnieszka Nir, studentka medycyny. Osoby z niepełnosprawnością uczyły się rozpoznawać ból, wskazywać jego źródło oraz mówić , również poprzez piktogramy, o swoim zdrowiu. (Lir)

________________________________________________________

Dnia 24.05.2019r. na placu BiOK odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i dziecka, gdzie wręczyliśmy dyplomy i nagrody w konkursie poetycko – literackim „Niezapominajka dla Ciebie” organizowanym przez Grupę „Niezapominajka”.

____________________________________________________________

Happeningiem Artystycznym zakończyliśmy realizację projektu dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach.
Dziękujemy wolontariuszkom i wolontariuszom za pomoc w jego zorganizowaniu. Naszym widzom za obecność:)

________________________________________________

Za nami wiele emocji po obejrzeniu spektaklu „Staś i Zła Noga” w Teatrze Śląskim i spotkaniu z odtwóracmi głównych ról: Katarzyną Błaszczyńską i Michałem Rolnickim. W świat teatru wprowadza nas Zbigniew Wróbel:)

________________________________________________

„Niepełnosprawni mocni dzięki sile wsparcia…”
VIII Memoriał Karola Łaty poświęcony pamięci Karola Łaty po raz kolejny ma charytatywny charakter.
Na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Pomocni” będzie prowadzona zbiórka do puszek, której głównym celem jest wsparcie ich włączenia społecznego.
Zapraszamy 15 lutego od godz. 9.00 do 13.00 do Szkoły Podstawowej w Ożarowicach.

__________________________________________

W trakcie sportowych zmagań prowadzona była zbiórka dla podopiecznych Stowarzyszenia „Pomocni”, podczas której zebrano 2 261 złotych. Bardzo dziękujemy za ogromne serce i wsparcie organizatorom VIII Memoriału Karola Łaty oraz uczestnikom. Zdjęcia dzięki uprzejmości Inter-Foto s.c. Foto-Studio Cypliński w Mierzęcicach.

______________________________________________

Zapraszamy do „Wehikułu rękodzieła” wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem.
Zgłoście się do nas i dodajcie barw twórczym warsztatom osób z niepełnosprawnością.
Zadanie „Wehikuł rękodzieła – integracyjne warsztaty twórcze” współfinansuje Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach.