Olimpiada w Łazach

25 maja 2019 r. słuchacze UTW w Tąpkowicach uczestniczyli w XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”. Jak co roku do Łaz przyjechało ponad tysiąc zawodników z całej Polski oraz Ukrainy i Austrii.
Z Olimpiady wróciliśmy z 11 medalami, w tym 1 brązowym.
Ta sobota zostanie na długo w naszej pamięci, gdyż była pełna radości, uśmiechu, przyjaźni, śpiewu, muzyki i tańca.
Gratulujemy serdecznie wszystkim zawodnikom UTW Tąpkowice i dziękujemy za moc wrażeń i emocji.

 

Dni Tworoga

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM jest spółką odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Na terenie gminy Tworóg GAZ-SYSTEM realizuje kluczowe inwestycje, tj. gazociąg Tworóg – Tworzeń oraz Tworóg – Kędzierzyn-Koźle.

Ważną korzyścią dla gminy będzie odprowadzany corocznie podatek od nieruchomości. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Inwestycje są dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

www.gaz-system.pl

Straż Pożarna w oczach dziecka – wyniki konkursu

Miło nam poinformować o wynikach konkursu plastycznego pt. „Straż Pożarna w oczach dziecka”, na który wpłynęło 145 prac spośród których jury wyróżniło następujących autorów:

Grupa Przedszkole:
Bartosz Szydło – Ożarowice,
Filip Cichoń – Zendek,
Jakub Gwóźdź – Tąpkowice,
Emilia Kocot – Ożarowice,
Natalia Rupik – Ożarowice,
Radosław Bąbik – Tąpkowice,
Alicja Labocha – Ożarowice,
Alicja Łuszczyk – Tąpkowice,
Aleksandra Brol – Tąpkowice,
Nadia Witkowska – Tąpkowice

Grupa klasy I – III:
Katarzyna Łukasik – kl. I Zendek,
Paulina Blachlińska –  kl. I Zendek,
Kasjan Micyk – kl. I Tąpkowice,
Kevin Webster – kl. I Tapkowice,
Martyna Janicka –  kl. II Zendek,
Amelia Kot –  kl. III Pyrzowice,
Alicja Wacławczyk – kl. II Zendk,
Natalia Wojnarowska – kl. III Pyrzowice,
Dominik Kubinek – kl. II

Grupa klasy IV – VI:
Natalia Cichoń – kl. VI Zendek,
Oliwia Kaczmarczyk – kl. V Tąpkowice,
Zofia Słania – kl. IV Ożarowice,
Marta Kocyga – kl.V Tapkowice,
Mirabella Dziuba – kl. V Tapkowice,
Natalia Pańta – kl. V Tąpkowice
Nicola Pańta – kl. V Zendek
Marcel Kocyga – kl. V Tąpkowice,
Milena Labocha – kl. V Ożarowice,
Hanna Pierchała – kl. IV Tapkowice,
Julita Klajner – kl. V Zendek,
Szymon Michalski – kl. V Tąpkowice,
Martyna Górska – kl.IV Zendek

Grupa kl. VII – VIII i gimnazjum:
Dominika Gnacik – Ożarowice,
Gabriela Gnacik – Ożarowice,
Maja Kłys – kl. III Ożarowice,
Anna Drwal – kl. VII Tąpkowice,
Oliwia Nowak – kl. VII Tąpkowice,
Wiktoria Karcz – gimnazjum
Amelia Żerdzińska – gimnazjum

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy 24.05.2019 r. na godz. 16:00 do BiOK na uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Czeka na Was wiele darmowych atrakcji.

UTW

„Prawidłowa postawa, czyli mój kręgosłup jest ważny”, to temat kolejnego warsztatu o tematyce prozdrowotnej, na który Państwa zapraszamy dnia 22.05.2019 r. o godz. 17:00

Wyniki konkursu „MEM” MAMY MAMY

W konkursie „MEM” MAMY MAMY wyróżnione zostały następujące osoby:

I miejsce: Zuzanna Głuchowska – klasa IIId gimnazjum Radzionków
II miejsce: Oliwer Szczypa – klasa VIII SP Tąpkowice
III miejsce: Natalia Ochman – klasa III gimnazjum Radzionków

WYRÓŻNIENIA:
Oliwia Rubacha – klasa VIII SP Tąpkowice
Julia Małota – klasa VIII SP Tąpkowice
Wiktoria Potempa – klasa VIII SP Tąpkowice
Anna Drwal – klasa VII SP Tąpkowice

Prace konkursowe oceniła Pani mgr Hanna Janota.

Wszystkie osoby, które zostały wyróżnione w konkursie zapraszamy po odbiór nagród na Dzień Matki i Dzień Dziecka, który odbędzie się dnia 24 maja br. na godz. 16:00 (plac BiOK Tąpkowice).

Wyniki konkursu „Niezapominajka dla Ciebie”

Wyniki konkursu „Niezapominajka dla Ciebie”.
Na konkurs nadesłano 40 prac, z których wyróżniono następujące :           

  • klasy I-III :

I miejsce: Kevin Webster – klasa Ib SP Tąpkowice
II miejsce: Natalia Deptała – klasa Ib SP nr.1 Radzionków
III miejsce:
Honorata Niesłony – klasa Ia SP nr. 1 Radzionków
Karolina Dolibóg – klasa Ic SP nr. 1 Radzionków
Natalia Lewczuk – klasa IIc SP nr. 1 Radzionków

  • klasy IV-VI :

I miejsce:
Jagoda Szarata – klasa Vd SP nr. 1 Radzionków
Maja Szarata – klasa Vd SP nr. 1 Radzionków
II miejsce:
Kamil Grobner – klasa Vb SP nr. 1 Radzionków
Laura Szeliga – klasa Vb SP nr. 1 Radzionków
III miejsce:
Julia Bisikiewicz – klasa Vd SP nr. 1 Radzionków
Samanta Mol – klasa Vb SP Ożarowice
Lawina Lewczuk – klasa Vc SP nr. 1 Radzionków

  • klasy VII – gimnazjum :

I miejsce:
Amelia Żerdzińska – SP Ożarowice
Maksymilian Wawrzyczek – SP nr. 1 Radzionków
II miejsce: Aleksandra Zarychta – VIIa SP nr. 1 Radzionków
III miejsce:
Olga Ciunowicz – klasa IIIb gimnazjum SP nr. 1 Radzionków
Wiktoria Kwiotek – klasa IIIb gimnazjum SP nr. 1 Radzionków
WYRÓŻNIENIA:
Gabriela Gnacik – IIIa gimnazjum SP Ożarowice
Zuzanna Jenczek – IIIa gimnazjum SP Ożarowice
Paulina Krawiec – IIIa gimnazjum SP Ożarowice
Dominika Gnacik – IIIa gimnazjum SP Ożarowice
Natalia Cichy – IIIa gimnazjum SP Ożarowice
Maciej Cichy – IIIa gimnazjum SP Ożarowice
Maja Kłys – IIIa gimnazjum SP Ożarowice
Tomasz Frączek – IIIa gimnazjum SP Ożarowice
Kamila Strauch – IIIa gimnazjum SP Ożarowice
Karolina Woźniak – IIIa gimnazjum SP Ożarowice
Magdalena Strużyńska – IIIa gimnazjum SP Ożarowice

  • dorośli :

I miejsce:
Daria Fisior – „Niezapominajka” Ożarowice
II miejsce:
Patrycja Urbańczyk – „Niezapominajka” Ożarowice
III miejsce:
Łukasz Czapla – „Niezapominajka” Ożarowice
Rafał Rupik – „Niezapominajka” Ożarowice
Bartosz Trefon – „Niezapominajka” Ożarowice

Wszystkie osoby, które zostały wyróżnione w konkursie zapraszamy po odbiór nagród na Dzień Matki i Dzień Dziecka, który odbędzie się dnia 24 maja br. na godz. 16:00 (plac BiOK Tąpkowice).

 

Wystawa pokonkursowa

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pokonkursowej pt: „Niezapominajka dla Ciebie”. Wystawa zlokalizowana jest w holu górnym BiOK.