Informacja

Uprzejmie informujemy, że dnia 19 kwietnia br. (Wielki Piątek) BiOK będzie czynny w godz. 8:00 – 15:00,
Filia biblioteczna w Ożarowicach w godz. 11:00 – 15:00,
Filia biblioteczna w Zendku w godz. 11:00 – 15:00

XV GRAND PRIX TĄPKOWICE 2019

Czwarte spotkanie szachowe z cyklu XV GRAND PRIX TĄPKOWIC, odbyło się dnia 13  kwietnia 2019 r. od godz. 9:00 w sali BiOK Tąpkowice.
Oto wyniki po rozgrywkach:

1. Tchórzewski Kazimierz – 33pkt,
2. Pamuła Tadeusz – 29pkt,
3. Wieczorek Marek – 21pkt,
4. Tyroń Marek – 21pkt,
5. Klimanek Dariusz – 17pkt,
6. Gołda Mariusz – 15pkt,
7. Plotecki Jan – 13pkt,
8. Fatyga Henryk – 10pkt,
9. Urbańczyk Piotr – 9pkt,
10. Duzdowski Henryk – 7pkt,
11. Hertlein Irena – 7pkt,
12. Malik Krzysztof – 6pkt,
13. Sowa Robert – 6pkt,
14. Gubała Czesław – 5pkt,
15. Kaszuba Andrzej – 4pkt,
16. Burszta Marek – 3pkt,
17. Machura Kamil – 3pkt,
18. Zygmunt Michał – 3pkt,
19. Kluszczyk Marcin – 2pkt,
20. Hryciuk Krzysztof – 2pkt,
21. Zaniewski Mariusz – 1pkt,
22. Nowakowski Jan – 0pkt,

Serdecznie gratulujemy wyników i zapraszamy na kolejny turniej dnia 11 maja 2019 r.

Wyniki konkursu na kartkę wielkanocną

W dniu 14 kwietnia 2019 r. odbyło się posiedzenie Komisji w składzie:
Beata Kiszel – dyrektor Muzeum Tarnowskie Góry– przewodnicząca Jury
Jacek Stącel  – instruktor powiatowy MBP w Tarnowskich Górach – członek Jury
Róża Szydło – dyrektor BiOK – członek Jury
Oceniającej prace konkursowe, czyli kartki wielkanocne wykonane dowolną techniką.
Na konkurs nadesłano 145 prac, z których wyróżniono następujące :           

    • przedszkola :

– Grupa Sowy – Tąpkowice
– Grupa Muchomorki – Tąpkowice
– Oliwia Wojnarowska – Oddział Przedszkolny I Społeczna SP w Chełmie
– Martyna Wieczorek – Zendek
– Lena Krawczyk – Zendek
– Liliana Polak – Pyrzowice
– Julia Czapla – Zendek\
– Lena Łukasik  – Zendek
– Natalia Lasoń – Pyrzowice
– Dominik Kocot – Pyrzowice
– Kacper Chrapka – Ożarowice

  • klasy I-III :

– Iga Sawicka  – I Społeczna SP w Chełmie
– Hanna Burak – I Społeczna SP w Chełmie
– Bartłomiej Kazimierowicz – Zendek
– Marysia Kubica – Tąpkowice
– Patrycja Szydło – Zendek
– Lena Przysło – Zendek
– Katarzyna Łukasik – Zendek
– Kaja Wieczorek – Zendek
– Mariusz Hendel – Zendek
– Kinga Kuklok – Ożarowice
– Emila Lichoń – Tąpkowice
– Konrad Kuklok – Ożarowice
– Jakub Foks – Zendek
– Kevin Webster – Tąpkowice

>klasy IV-VI :

  • – Bartosz Hendel – Zendek
    – Natalia Cichoń – Zendek
    – Gabriela Galek – I Społeczna SP w Chełmie
    – Aleksandra Gwiazda – I Społeczna SP w Chełmie
    – Filip Massot- Zendek
    – Maja Bednarek – Zendek
    – Natalia Szydło – Zendek
    – Zuzanna Franiel – Pyrzowice
    – Kamil Małota – Zendek
    – Igor Góra – Zendek
    – Zuzanna Jasiok – Zendek
    – Nicolas Kulejewski – Ożarowice
    – Mateusz Chrapka – Ożarowice
  • klasa VII i gimnazjum :
  • – Aleksandra Siwiec – Gimnazjum Ożarowice
    – Nikola Drygalak – Zendek
    – Anna Bąbik – Gimnazjum Ożarowice
    – Karolina Całka – Zendek
    – Daria Gawron – Zendek
    – Wiktoria Cejman – Zendek
    – Angelika Spodniewska – Zendek
    – Laura Gałuszka – Zendek
    Jury przy ocenie prac brało pod uwagę szczególnie samodzielność wykonania, pomysłowość, estetykę wykonania, oryginalność.

 

UTW

„Pranie mózgu. O manipulowaniu umysłem słów kilka” to wykład, na który zaprasza dr Radosław Molenda dnia 10.04.2019 r. o godz. 17:00 do BiOK.

Festiwal Piosenki Ekologicznej i Przyrodniczej – wyniki

Festiwal Piosenki Ekologicznej i Przyrodniczej, odbył się dnia 9 kwietnia 2019 r.
od godz. 9:30 w sali BiOK Tąpkowice. Oto wyniki konkursu:

Kategoria: Przedszkole
1 miejsce: Julia Czapla – SP Zendek
2 miejsce: Maja Ogrodnik – Przedszkole Ożarowice
3 miejsce: Judyta Kobos – Tarnogórskie Centrum Kultury
WYRÓŻNIENIA zdobyły wszystkie zespoły:
Mali ekolodzy z Przedszkola w Tąpkowicach
Ekoludki z Przedszkola w Pyrzowicach
ECO-TEAM z Przedszkola w Tąpkowicach

Kategoria: Klasy I – III
1 miejsce: Danuta Pańta – NSP w Pyrzowicach
2 miejsce: Laura Bednarczyk – Zespół Szkolno Przedszkolny w Orzechu
3 miejsce: Kinga Nowakowska – Zespół Szkolno Przedszkolny w Orzechu

Kategoria: Klasy IV – VIII
1 miejsce: Patrycja Małota – SP Zendek
2 miejsce: Maria Tymińska – SP Tąpkowice
2 miejsce: Weronika Błaszczak – Zespół Szkolno Przedszkolny w Orzechu
3 miejsce: Paweł Szymanek – SP Tąpkowice
WYRÓŻNIENIE: Szymon Gurowiec – Świetlica Środowiskowa w Tąpkowicach

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Uniwersytet Dziecięcy

„Teatralny wehikuł czasu” to wykład, na który zaprasza Pan Marcin Lieber dnia 6.04.2019 r. o godz. 12:00 do Filii bibliotecznej w Ożarowicach ul. Sportowa 1