Uniwersytet Dziecięcy – Rok Akademicki 2019/2020

Z przyjemnością informujemy, iż trwa nabór na rok akademicki 2019/2020!
Serdecznie zapraszamy do zapisania dzieci w wieku 6-12 lat do Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB!

Zarejestruj swoje dziecko! KLIKNIJ TUTAJ

Zapraszamy na 1 zajęcia już 5 października o godzinie 12:00 w filii bibliotecznej nr 1 w Ożarowicach przy ul. Sportowej 1.

Uniwersytet Dziecięcy w Ożarowicach rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2015 r. Współorganizatorami inicjatywy -są Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Gminy Ożarowice. Patronem honorowym Uniwersytetu jest Wójt Gminy Ożarowice.

Cel: Głównym celem inicjatywy jest pomoc w rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego dzieci w wieku 6-12 lat; rozbudzenie aktywności poznawczej; przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki.

Adresaci: Wykłady i warsztaty w ramach Uniwersytetu Dziecięcego w Ożarowicach skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat. Drzwi Uniwersytetu stoją otworem dla wszystkich dzieci ciekawych świata, niebojących się zadawać pytań i poszukiwać rozwiązań dla swoich wątpliwości.

Partnerzy: Gmina Ożarowice

Forma: Zajęcia w ramach UDO odbywają się w formie wykładów i warsztatów W każdym roku akademickim odbywa się minimum 10 interaktywnych wykładów. Dla zainteresowanych organizowane są fakultatywne warsztaty praktyczne, w których uczestniczą małe, 15-20 osobowe grupy. Wszystkie zagadnienia prezentowane są w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci. Dzieci mają możliwość aktywnego, bezpośredniego uczestnictwa w zajęciach oraz zadawania prowadzącym pytań. W zajęciach dydaktycznych uczestniczą wyłącznie studenci Uniwersytetu Dziecięcego /bez rodziców i opiekunów/.

Tematyka: Wszystkie dziedziny nauki prezentowane w oparciu o klasyczny podział wiedzy na nauki przyrodnicze, formalne, humanistyczne, społeczne i politechniczne. Celem tak zróżnicowanego programu jest pokazanie dzieciom rozmaitych dziedzin wiedzy, również tych, które do tej pory nie były dla nich interesujące, a nawet takich, które odbierane były przez nie jako szczególnie trudne i zniechęcające.

Indeks i dyplom: Każdy student Uniwersytetu otrzymuje indeks, do którego zbiera zaliczenia z zajęć. Na zakończenie roku akademickiego Studenci nagradzani są dyplomami.

SPOTKANIE AUTORSKIE

„Tylko dla małych uszu” to cykl spotkań autorskich organizowanych przez BiOK z pisarką Joanną Wachowiak, skierowane dla klas „0” i I.
Spotkania odbędą się:

a) dnia 30.09.2019r.:
8:00 – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zendku
9:50 – 11:10 – Szkoła Podstawowa w Ożarowicach
11:40 – 13:00 Szkoła Podstawowa im. M. Okurzałego w Tąpkowicach

b) dnia 1.10.2019r.
8:30 – 9:50 – Szkoła Podstawowa Niepubliczna w Pyrzowicach